Tartuffi visuaalide taga peitub Tartu tänavakunst
Uudis
Päevatoimetaja

Uurisime tänavuse Tartuffi graafika loonud Loomruumi kunstnike käest, kust nad inspiratsiooni ammutasid. Vastus võib teid üllatada!

Kes või mis on Loomruum?

Kärt Einasto: Kaheksa aastat tagasi Tallinnas tegime firma, mille nimeks sai Loomruum.
Joonas Rumvolt: Hetkel oleme Viljandis baseeruv disaini ja illustratsiooni ettevõte. Aastatel 2015-2020 tegime koostööd Stencibilityga Tartus. Nüüd töötame sarnasel põhimõttel Viljandis galeriis, mis asub Eha ja Posti tänava nurgas.

Kuidas jõudsite Tartuffi kaleidoskoobini?

J: Tartuffi selleaastane visuaal on saanud inspiratsiooni Tartu seintelt leitud armastuse teemalistest tänavakunsti teostest. Silma jäi Kairo poolt 2020. aastal maalitud elektrikapp, mis vaatab Tartu Raekoja platsile.
K: Vaatasime Kairo maalitud maasikamustrilisi armastajaid ja mõtlesime Tartuffi mitmetahulise loomuse peale.
J: Endale pakub aina enam huvi liikuv pilt ja sellest tulenevalt ka selle aasta animeeritud lühikesed graafilised klipid. Mustritel on näha detaile Kairo maalitud maasikatest ja taimestikust.

kairo1
Festivali ajal on võimalik ühineda Tartuffi ja Stencibility tänavakunsti rattatuuridega neljapäeval ja laupäeval. Foto: erakogu

Mis on teie lemmikpaik Tartus?

J: Tartus on palju toredaid paikasid. Eriti südamelähedased on kõik põhilised seinad ja sillad, kus meeldib koos joonistamas käia ja inimestega juttu rääkida. Meile kõige kodusemad asuvad Supilinnas ja seal elab ka palju toredaid loominguliseid inimesi.
K: Kõik sillaalused!

Millist filmi Tartuffil tahaksite kõige rohkem näha?
K: "Arabella, mereröövli tütar"! Olen seda kunagi lapsena näinud, aga siis tundus väga hirmus.
J: Kõige rohkem pakkus huvi "Müügitüdruk" Mongoolia režissöör Janchivdorj Sengedorjilt. Tundub huvitava nurga alt käsitletud tabusid teemasid ja pakub kindlasti naljakaid momente.

hDAgHdMQ
Foto: erakogu