Eesti esilinastus

Müügitüdruk

Ingliskeelne pealkiri
The Sales Girl
Pealkirja originaal
Худалдагч Охин
Režissöör
Janchivdorj Sengedorj
Riik
Mongolia
Aasta
2022
Festival
18. Tartuff
Programm
Raekoja platsi filmiprogramm
Žanr
draama

Täiesti ebatavaline ja südamlikult lõbus komöödia kujuteldamatust Mongooliast. Liigume steppide, jurtade, hobuste ja nomaadielu juurest elavasse, kirglikku, muusikalisse ja kaugelt liiga seksuaalsesse (!) Ulaanbaatarisse. Provokatiivses, siiras, humoorikas ja jultunud seikluses ei ole odavaid stereotüüpe, vulgaarsust või eeldatavat perverssust. Kõiges võib süüdistada banaanikoort, millel üks noor daam tahtmatult libiseb ja jala murrab. Õnnetu vahejuhtum toob meid naiivse introverdi Saruuli juurde (Bayarjargal Bayartsetsegi võluv debüüt on filmi suure edu võti), kes saab pakkumise asendada klassikaaslast ta töökohal sekspoes. Ta õpib tuumafüüsikat ja täidab tublilt vanemate korraldusi, kuid võtab heldelt tasustatud enneolematu ülesande siiski vastu.

Häbelik Saruul müüb päeval diskreetselt dildosid ja muid omapäraseid seksilelusid. Mõned neist tuleb tarnida nilbete klientide koju. Igal õhtul tuleb teenistus viia siivutule ja enesekesksele omanikule Katyale ja vahel tuleb ka ta armsat kassi toita. Salapärane ekstsentriline ärinaine jumaldab otsekohe süütult õitsevat Saruuli ja juhib siiralt uudishimuliku töötaja sammhaaval täiskasvanuks saamise varjatud naudingute juurde.

Pärast rahvusvahelist esilinastust Busanis (2022. aasta sügisel) sai kogenud, kuid välismaal tundmatu Mongoolia filmi- ja teatrilavastaja Sengedori Janchirjorji veider komöödia kiiresti Aasia filmikunsti lemmikuks, kui võitis teenitult Vesoulis ja pälvis publikuauhinna Udines.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Janchivdorj Sengedorj
Stsenarist
Janchivdorj Sengedorj
Osades
Bayarjargal Bayartsetseg, Oidovjamts Enkhtuul
Produtsent
Janchivdorj Sengedorj, Byamba Khuslen
Operaator
Jigjidsuren Otgondavaa
Filmikunstnik
Danaa Otgonjargal
Monteerija
Shirnen Munkhbat
Muusika
Bayasgalan Dulguun
Heli
Gankhuyag Batjargal
Produktsioon
Nomadia Pictures, Sengedorj Tushee
Kestus
Keel
mongolian, vene
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Janchivdorj Sengedorj

Seansid

Vabaõhukino Raekoja plats
SeanssMüügitüdruk
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler