Tartuff : PÖFF
Tartuffi eriüritused

Teisipäev, 2. august

Treeningstuudio Flight Club õhuakrobaatika etteaste

17:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Flight-Club-event
Tartus õhuakrobaatikaga tegelev treeningstuudio Flight Club toob vaatajateni peadpööritavaid tantsuelemente nii õhus kui maal. Kokku saavad julgus, jõud, osavus ja painduvus. Tule ja veendu selles ise!
Rohkem infot Flight Clubi kohta

Vestlus filmi “Sierra” autoritega

18:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Sierra-event
XVII Tartuff avatakse kodumaise animakomöödiaga “Sierra”, mis on võitnud juba ohtralt auhindu ja saanud õiguse kandideerida ka Oscarile. Kuidas see tore film aga sündis ja mis on selle edu saladus?

Külas on filmitegijad Sander Joon ja Aurelia Aasa, kellega vestleb Postimehe kultuuritoimetuse ajakirjanik ja filmikriitik Ralf Sauter.

Vestlusring “Liikuv Tartu”

19:30, Postimehe telk (Raekoja plats)
Liikuv-tartu-event-03
Tartuff toimub avatud ruumis otse Tartu linna südames Raekoja platsil. Linnakeskkonda iseloomustavad pidev liikumine ja muutumine ning me kõik oleme selles osalised, olgu siis jalakäija, autojuhi või jalgratturina.

Tartu linna liikuvuse minevikku vaatab Ants Siim Tartu linnamuuseumist, maastiku planeerimisest räägib maastikuarhitekt Karin Bachmann ja teadlase vaatepunkti tutvustab linnakeskkonna kaasprofessor Age Poom. Vestlust juhib Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba.

Kolmapäev, 3. august

Tartu tänavakunstituur ratastel

17:00, Algus Postimehe telgi jõe poolse sissepääsu eest (Raekoja plats)
Tanavatuur-event

Kes on need müstilised ööpimeduses tegutsevad tänavakunstnikud ja mis märke nad endast maha on jätnud? Teeme Tartuffi puhul rattatuuri, et üles otsida kõige põnevamad teosed Tartu tänavatel. Keskendume kõige värskematele töödele, kuid külastame ka vanu klassikuid ja uurime pisiobskuursusi. Tuuri viib läbi Stencibility korraldaja Kadri Lind.

Jalgrattatuur algab Raekoja platsilt Postimehe telgi juurest ning kestab kaks tundi.
Piletid (6€) on müügil siin.

KUKU raadio saate “Filmikägu” avalik salvestus

17:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Filmikagu-event-05-04

Kukus kukub igal nädalal Filmikägu! Ja sel nädalal kukub ta Tartuffil, Postimehe telgis kell 17.00. Saatekülaliseks on näitleja, lavastaja ja filmirežissöör Ain Mäeots, kelle filmi “Taarka” maailmaesilinastusest Tartuffil möödub järgmisel aastal 15 aastat ja kelle uus film “Kuulsuse narrid” jõuab kinoekraanidele uue aasta alguses. Saadet juhivad Kristjan Gold ja Lauri Kaare.

Rohkem infot "Filmikäo” saatest leiad siit

Podcast’i “Naistejutud” avalik salvestus “Kust täna armastust leida?”

18:30, Postimehe telk (Raekoja plats)
Naistejutud-event-05
"Naistejutud" on julge ja avameelne saade, kus räägitakse suhetest, tööst, armastusest ja paljust muust. Aga see pole saade ainult naistele! "Naistejutte" kuulab ka palju mehi, kes on avastanud, et see on parim võimalus naistest päriselt aru saada. Sel korral tuleb saatejuht Kristina Herodes koos staar-deitija ja podcast´ide kuninganna Dagmar Lambiga külla Tartuffile ja nad võtavad endaga kaasa ka ühe värvika meeskülalise. Räägime sellest, kust otsida ja leida armastust tänapäeva maailmas. Põikame ajalukku, moodsa aja lihalaatadele, eksiteedele ning toome näiteid elust. Ootame publikut kaasa rääkima ja küsimusi esitama!

Rohkem infot "Naistejuttude” podcast´ist leiad siit

Vestlusring “Millest räägivad TikToki tantsutrendid?”

20:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Tik-tok-event-06

Selleaastase Tartuffi alateema on tants. Tants on seotud kehaga, millega igal inimesel on isiklik kogemus – nii et tegelikult võib öelda, et kõik tantsivad. Julgemad tantsivad ka avalikkuse ees – just tantsuvideotega on kuulsaks saanud ka TikToki platvorm. Kuid millest need trendid tegelikult räägivad ja milline on elu sotsiaalmeedias?

Vestlusringis kohtuvad Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja üllatuskülalised. Vestlust juhib Postimehe kultuuritoimetuse toimetaja Tuuli Põhjakas.

Neljapäev, 4. august

Voronja galerii väljasõit

13:00–19:00, Algus ja lõpp Vanemuise alumises parklas
Voronja-event
Tartule õige lähedal Peipsi ääres Varnjas asub ühes vanas kalurimajas Voronja galerii. Nii maja kui hoov muutuvad kunstinäituseks, kus ringi vaadates kohtud tõenäoliselt ka härra Voronini ja tema abilistega.

Külalistel on võimalik näha Kadri Noormetsa näitust "Ikooniline. eesmärk ja ettekääne", Daniil Logovoi näitust "Pärisrikke mahapesemine" ja Eero Ijavoineni, Tuuli Puhveli ja Silja Truusi näitust "Kerge kokteil". Lisaks toimub tARTu hääle podcast’i avalik salvestus.

Buss väljub kell 13.00 Vanemuise alumisest parklast ja tagasi jõutakse kell 18.45.

Pileteid saab soetada siit
Üritus FBs

Vestlus kogemusnõustaja Karmen Korjusega teemal “Miks me saboteerime armastust?"

18:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Karmen-event-07
Paljud meist unistavad pisidetailideni läbimõeldud sajandi armastuslugudest, mille täitumiseks oodatakse printsi valgel hobusel või printsessi, kes heidaks tornist oma juuksed alla. Ka kinolinal jookseb ettekirjutatud lugu, mille dopamiini täis üles-alla ameerikamägedelik sõit paneb õhkama peategelaste lavastatud armastuse järele. Kogemusnõustaja Karmen Korjus arutleb, mis juhtub, kui filmilint saab otsa, aga me võtame illusoorse armastusloo kaasa ka pärisellu, mõjutades meie suhete kvaliteeti, piire ning mustreid; kus pole ettekirjutatud stsenaariumit, vaid päris inimesed oma lugude ning kogemusega.

Comedy Estonia: stand-up at Tartuff

19:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
tartuff_event_cover_CE_uus

Stand-up on kunstivorm, mille on kirjutatud ja mida esitab üks ja seesama inimene. Tõeliselt ärkab see aga ellu alles siis, kui nalju esitatakse päris publiku ees komöödiale pühendatud ruumis. Publik on esimene ja viimane hea komöödia kohtunik ja Comedy Estoniale meeldib, kui teil on selle kohta ka oma arvamus. Ootame teid kõiki – ole sa kohtunik või fänn, igaüks on teretulnud.

Rohkem infot Comedy Estonia kohta

Minikontsert “Usk. Lootus. Armastus!"

20:30, Postimehe telk (Raekoja plats)
Usk-event-08
Tartuffil jõuab kuulajate ja vaatajateni eellöögina taasiseseisvumispäeval, 20. augustil Eesti Rahva Muuseumi suvelaval aset leidva kontserdi “Usk. Lootus. Armastus!” miniatuurne variant.

Taasiseseisvumispäeva kontserdist lähemalt saad lugeda siit.

Eesti Rahva Muuseumi suvelaval toimuv kontsert "Usk. Lootus. Armastus!" on inspireeritud meist endist – meie rahvast, maast ja tunnetest. Kontserdi solistideks on Uku Suviste, Karmen Puis, Gerli Padar, Merle Silmato, Mehis Tiits ja Atlan Karp. Muusikalist tuge ja inspiratsiooni pakuvad Maarja Filharmoonikute koor ja orkester. Dirigeerib Lilyan Kaiv. Õhtu kõlasid aitab kokku köita konferansjee Andres Dvinjaninov

Tulge, tähistame sel pidulikul kontserdil koos Eesti taasiseseisvumispäeva usus, lootuses ja armastuses!
Piletid Piletilevist

Kontserti toetavad Lõunakeskus, Eesti Rahva Muuseum, REMAX Aaba kinnisvara. Täpsem info.

Reede, 5. august

Podcast´i “Armastusest” avalik salvestus

14:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Armastusest-event-09
Armastus puudutab meid kõiki. Millisel moel? Kellega? Kus? Kas? Miks? Postimehe telgis rullub kuulajate ees lahti haarav jutuajamine inimeseks olemisest ning armastusest. Podcast’i “Armastusest” saatejuht on Elina Naan ja imeline külaline peagi avalik!

Rohkem infot podcast´i “Armastusest” kohta leiad siit

Tartu Swing kutsub tantsule!

18:00, Postimehe telgi jõepoolsel küljel (Raekoja plats)
Swing-event-10
Tartu Swingi asutasid 2015. aasta jaanuaris seitse svingisõltlast, kes soovisid, et see tants Tartust ei kaoks. Kuid mis see sving üldse on? Üks kultuur, muusika, tants, tegelikult mitu erinevat tantsu. Aga kõige parem on seda ikka oma silmaga näha ja järele proovida.

Tartu Swing kutsub kõiki julgeid ja vähem julgeid seda omal nahal katsetama kell 18.00 Postimehe telgi ees. Kui algul ei pruugi vedama saada, siis pärast võib pidama saamisega muresid olla. Tartuff svingib!

Rohkem infot Tartu Swingi kohta leiad siit

Ruslan ja Rute Trochynskyi Ukraina armastuslaulude kontsert

20:15, Postimehe telk (Raekoja plats)
Ruslan-Rute-event-11
Ukraina on üks suur ja ilus riik, mis on juba veebruarist saati pidanud võitlema oma iseseisvuse nimel. Kuigi sõda ja koledused ei tohi meil ununeda, soovime kuulajateni tuua ka helgeid ja ilusaid Ukraina armastuslaule. Just täpselt nii, nagu neid ka ilmselt praegu seal lauldakse. Ukraina laule esitavad Ruslan ja Rute Trochynskyi koos Oliver Kilgiga.

Armastuse pidu ehk "Peaasi, et ära ei armu – mul on jube kiired ajad"

23:00, Naiiv (Vabaduse pst 5)
Armastuse-Pidu-event
Armastuse pidu ei vaja ilmselt tõelistele Tartuffi fännidele enam tutvustamist. Aga hea küll, tutvustame kõigile teistele siis ikkagi.

Ühel reede ööl saavad kokku kõik filmisõbrad, tartuffihundid, muusikasõbrad ja lihtsalt toredad inimesed ning sellest sünnib Armastuse pidu. DJ Katrin Pärn keerab kõlarid põhja kell 23.00 festivaliklubis Naiiv ja pidu kestab hommikutundideni. Peaasi, et ära ei armu – meil on ikka jube kiired ajad!

Pileti (5€) saab soetada uksel sularahas.
Rohkem infot Naiivist

Laupäev, 6. august

Tartuffi luuleprõmm

16:00, Postimehe telk (Raekoja plats)
Luulepromm-event-12-12
Tartuff ootab hingega ja hingetuid luulehingi avama oma mõtteid ning jagama sõnumit endaga, meiega ning Tartu enesega. Luuleprõmm võtab füüsilise vormi kell 16.00 Postimehe telgis. Ootame teid nii kuulama kui ka lavale esinema.

Luuleprõmmi lavale saab registreerida siin

Tartu tänavakunstituur ratastel

17:00, Algus Postimehe telgi jõepoolse sissepääsu eest (Raekoja plats)
Tanavatuur-event
Kes on need müstilised ööpimeduses tegutsevad tänavakunstnikud ja mis märke nad endast maha on jätnud? Teeme Tartuffi puhul rattatuuri, et üles otsida kõige põnevamad teosed Tartu tänavatel. Keskendume kõige värskematele töödele, kuid külastame ka vanu klassikuid ja uurime pisiobskuursusi. Tuuri viib läbi Stencibility korraldaja Kadri Lind.

Jalgrattatuur algab Raekoja platsilt Postimehe telgi juurest ning kestab kaks tundi.

Piletid (6€) on müügil siin

AHHAA teadusteater “Armastus füüsikas”

20:30, Postimehe telk (Raekoja plats)
Ahhaa-event-13
Öeldakse ju tihti, et armastus on puhas teadus. Aga kas ikka on? Ja kui on, siis mida see tähendab? Kas me saame armastuse valemi selgeks teha? Või armastust tühjast kohast tekitada? Küsimustele aitab vastuseid leida AHHAA teadusteater.

Rohkem infot teaduskeskus AHHAA kohta