Tartuffi menukaim film kogus üle 2000 vaataja
Uudis
Pöffihunt

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff populaarseim film tõi Tartu Raekoja platsile 2100 vaatajat.

Prantsuse režissööri Aurélia Georgesi film „Saladus”, mis linastus reede õhtul rohkem kui 2000-pealise publiku ees, räägib prostituudist rindeõeks hakanud tütarlapsest, kes võtab I maailmasõja keerises ette identiteedivarguse ja esitleb end kellegi teisena.

„Õnnestunud ajastudraama,” kirjutas Delfi Kinoveeb filmi soovituseks.

Ühtlasi pälvis „Saladus” festivali publikupreemia, mis selgitati esimest korda välja vaatajaid kaasava veebiplatvormi abil, mille vahendusel sai jagada oma emotsioone – just „Saladus” pälvis neid kõige rohkem. Järgnesid Poola režissööri Konrad Aksinowiczi film „Vanad head ajad” ja Carlos Saura film „Kogu ilma kuningas”.

Kõige šokeerivam film oli vaatajate hinnangul Isabelle Steveri „Grand jeté”, kõige tundelisem film „Kogu ilma kuningas”, kõige südantlõhestavam film „Vanad head ajad” ja kõige lustlikum film Tim Burtoni „Mardikamahl”.

Uudse hääletusvahendi töötas välja Eesti iduettevõte Votemo.

Publiku lemmikfilmi režissöör saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri „Suudlevad tudengid”.

Kõige populaarsem üritus oli Postimehe telgis toimunud Ruslan ja Rute Trochynskyi Ukraina armastuslaulude kontsert (pildil), mida külastas 300 inimest.

Kokku tõi ööl vastu pühapäeva lõppenud Tartuffi filmi- ja üritusteprogramm Raekoja platsile ja Tartu Elektriteatrisse 14 100 vaatajat. Tulemus jääb ainult veidi alla koroonaeelsele 2019. aastale, kui festival kogus koos üritustega 15 000 külastust.

Ka Tartuffi juht Mirjam Võsaste hindas festivali kordaläinuks ja tänas kõiki toetajaid ja partnereid. „Aitäh ka ilmataadile, kes tembutas ainult avaõhtul ja siis halastas, kinkides meile ilusad ilmad. Ja muidugi publikule, kes on tagasi – loodetavasti saime neile pakkuda ilusaid elamusi,” ütles ta.

PÖFFi 17. armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 1.–6. augustini.

Festivali fotosid vaata siit.