Tartuff täidab Tartu õhtud eksootikaga
Uudis
Pöffihunt

Taiwani kanakasvataja otsib kohtinguäpis armastust ja Saudi Araabia kõrbes aetakse kaamelitega võidu.

Just selliste eksootiliste paladega kostitab tänavu vaatajaid PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, mis muudab 5.–10. augustini Tartu Raekoja platsi taas tasuta hiiglaslikuks kinosaaliks.

Esimest korda Tartuffi ajaloos jõuab suurele väliekraanile Saudi Araabia film, Abu Bakr Shawky seiklusdraama „Hajjan – kõrbedžoki”.

„See toob Araabia poolsaare ääretutesse kõrbetesse Ameerika vesternite vaimu,” on öeldud Toronto filmifestivalil esilinastunud ja selle aasta alguses ka Saudi Araabia kinokassade taga pikki järjekordi tekitanud eepilise kõrbeseikluse kohta.

Kui tema vanem vend kahtlastel asjaoludel võiduajamisel surma saab, istub kaameli selga teismeline Matar, et tema eest kätte maksta. Rikkalikult araabia folkloori elemente sisaldavas loos põimub kõige liigutavamal moel Matari ja tema kaameli Hofira saatus ja nende võitlus õigluse nimel omandab üleelusuuruse mõõtme.

Saudi Araabias on 2024. aasta nimetatud kaameliaastaks, et juhtida tähelepanu selle looma tähtsusele Araabia poolsaare elanike igapäevaelus ja kultuuris.

Eksootilisel lainel püsib ka teine Tartus näidatav film, Taiwani režissööri Lien Chien-Hungi romantiline komöödia „Salli”.

Selles tutvub keskeale lähenev, aga ikka veel vallaline kanafarmer Hui-Jun kohtinguäpi vahendusel oma unistuste mehe, Pariisis elava galeristi Martiniga ega usu neid, kes ütlevad, et Martinit pole tegelikult olemas ja temalt tahetakse ainult raha välja pressida. Ta otsustab sõita Pariisi, et mees üles otsida.

Kibemagus lugu sisendab lootust, et armastust otsida ja iseennast avastada pole kunagi hilja.

Mullu pälvis Tartus publikupreemia eksootilise Mongoolia komöödia „Müügitüdruk”.

Kokku jõuab Tartuffi väliekraanile 12 armastusest kõnelevat filmi, lisaks näidatakse Tartu Elektriteatris dokumentaal- ja noortefilme.

Nagu ikka on kõik seansid vaatajatele tasuta.

Kogu programmi avalikustab Tartuff juuli keskel.

Festivali juhina jätkab Johan Kudu ja programmijuhina Edvinas Pukšta.

Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival toimub Tartus juba 19. korda. Festivali korraldab Pimedate Ööde filmifestival ja esitleb Elisa. Viimane panustab eesti kultuuri jätkusuutlikku püsimisse, luues ja pakkudes kodumaist audiovisuaalset toodangut ning toetades filmikunsti.