Maailma esilinastus

Paraad

Ingliskeelne pealkiri
Parade
Režissöör
Titas Laucius
Riik
Leedu
Aasta
2022
Festival
18. Tartuff
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm, Raekoja platsi filmiprogramm
Žanr
draama, komöödia
Teema
inimsuhted, peresuhted, armastus, religioon

Mõned asjad on siin elus igavesed. Abielu üldjuhul mitte.

Verinoorelt abiellunud Miglė on juba 26 aastat olnud lahutatud oma endisest abikaasast, kes talle ühel päeval helistab ning teenet palub. Pärast ema surma leiab mees, et on paras aeg uuesti abielluda. Kuid sellega on üks väike probleem: nimelt kehtib nende lahutus vaid seaduse silmis, sest katoliiklikku abielu ei saa lahutada. Küll aga annulleerida. Selleks ei ole vaja teha midagi muud, kui täita avaldus ning anda „katoliiklikule kohtule” mõjuv põhjus.
Kuna Miglė on ise juba uuesti abiellunud ja lisaks esimesest abielust saadud tütrele ka teise lapse sünnitanud, tundub eksmehe ettepanek igati mõistlik. Ta ei tea, et teda ootavad ees olukorrad, kus preestrile tuleb aru anda oma aastakümnete tagusest sekselust, väidetavast petmiskatsest ning sellest, kui purupurjus üks või teine laulatuse ajal oli. Olukorra peadpööritava absurdsuse keskel tunneb Miglė ühtäkki, et on endise abikaasaga lähedasem kui kunagi varem.

„Paraad” on puhas nauding! Suurepärane näide elegantselt krõbedast huumorist, mis on originaalne ja meisterliku täpsusega doseeritud just nende teemade kohale, mille üle ei tohiks nalja teha. Režissöör Titas Lauciuse debüütfilm on silmapaistev tunnistus tema andest luua dramaturgilist dünaamilisust, põimides omavahel meisterlikult draama ja komöödia žanrielemente.

Elise Jagomägi

Režissöör
Titas Laucius
Stsenarist
Titas Laucius
Osades
Rasa Samuolytė, Giedrius Savickas
Produtsent
Klementina Remeikaitė
Operaator
Laurynas Bareiša
Produktsioon
afterschool production
Kestus
Keel
leedu
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Titas Laucius

Titas Laucius lõpetas bakalaurusekraadiga stsenaariumiõpingud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias, kus hiljem tegi ka magistri filmirežii erialal. Tema esimene lühifilm „Snake“ (2018) pälvis Kõige lootustandvama režissööri auhinna tudengifilmi konkursil Vilniuse filmifestivalil Kino Pavasaris. Teine lühifilm „Family Unit“ (2019) võitis samuti Kino Pavasarisel parima lühifilmi auhinna. „Paraad“ on tema esimene täispikk mängufilm.

Filmograafia
Parade (2022)

Seansid

Vabaõhukino Raekoja plats
SeanssParaad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga