Balti esilinastus

Maailma kõige õnnelikum mees

Ingliskeelne pealkiri
The Happiest Man in the World
Pealkirja originaal
Najsreќniot Čovek Na Svetot
Režissöör
Teona Strugar Mitevska
Riik
Põhja-Makedoonia, Belgia, Sloveenia, Taani, Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina
Aasta
2022
Festival
18. Tartuff
Programm
Raekoja platsi filmiprogramm
Teema
armastus

See on armastusluuletus Sarajevole, nagu ütleb Põhja-Makedoonia režissöör Teona Strugar Mitevska („Jumal on olemas, tema nimi on Petrunija“). Sügav, terav ja provokatiivne romantiline draama paljastab šokeerivalt peidetud haavad ja mälestused julmast ja tarbetust Balkani sõjast, mis ei lõpe ohvrite, agressorite ja kollaborantide jaoks kunagi. Paljud Sarajevo elanikud leidsid tõelise armastuse just aastatel 1992-1996, kui nende armastatud linna piirasid halastamatult relvastatud Serbia sõdurid. Tänapäeval korraldab Sarajevos energiline kosjasobitaja Marta (režissööri õde, produtsent Labina Mitevska) igal laupäeval rõõmsameelseid pimekohtinguid üksildastele keskealistele linnaelanikele, kes otsivad siiani armastust, juhusuhteid või midagi muud.

Õnnelik advokaat Asja satub juhuslikult paari häbeliku pankuri Zoraniga. Nad võtavad täiel rinnal omaks ranged, kuid lõbusad ja naljakad tutvumismängu reeglid 1980ndate hotelli suures saalis. Lihtsad küsimused lemmiktegevuste kohta viivad peagi ohtlikult valusa tantsuni lähimineviku kummitusliku Amoriga. Peaaegu aasta pärast esilinastumist Veneetsias on see liigutav ja tänuväärne film endiselt nii silmatorkav ja vastupandamatu, et meeldejääv kohtumine ei jäta kedagi külmaks.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Teona Strugar Mitevska
Stsenarist
Elma Tataragić, Teona Strugar Mitevska
Osades
Jelena Kordić Kuret, Adnan Omerović, Labina Mitevska, Ana Kostovska, Ksenija Marinković, Izudin Bajrović, Irma Alimanović, Vedrana Božinović, Mona Muratović, Nikolina Kujača, Siniša Vidović, Kemal Rizvanović
Produtsent
Labina Mitevska
Operaator
Virginie Saint Martin
Filmikunstnik
Vuk Mitevski
Monteerija
Per K. Kirkegaard
Produktsioon
Sisters And Brother Mitevski, Entre Chien et Loup, Vertigo, Frau Film, Terminal 3, Scca/pro.ba
Rahvusvaheline müük
Pyramide Films
Kestus
Keel
bosnia
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
Venice, Toronto
Režissöör
Teona Strugar Mitevska

Seansid

Vabaõhukino Raekoja plats
SeanssMaailma kõige õnnelikum mees
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler