Ühe suve slaidid

Ingliskeelne pealkiri
Sweet As
Režissöör
Jub Clerc
Riik
Austraalia
Aasta
2022
Festival
18. Tartuff
Programm
Raekoja platsi filmiprogramm
Žanr
draama
Teema
fotograafia, seiklused, noored

Ebakindla 16-aastase teismelise põliselaniku visuaalselt lummav, õrn ja ülendav teekond maalilises ja ajaloolises Lääne-Austraalias, et taasavastada ennast, võidelda sisedeemonitega ja õppida tundma esimest armastust. Režissöör Jub Clerc põimib debüütfilmis enesekindla sarmiga enda rahutu lapsepõlve mälestusi ja kogemusi. Teel Tartusse on ta juba kogunud Kristallkaru Berliinist, NETPACi auhinna Torontost ja Austraalia innovatsiooniauhinna Melbourne'ist.

Andekas, kuid vaoshoitud fotograaf Murra võtab vastumeelselt kuulda politseinikust onu nõu liituda emotsionaalselt haavatud riskinoorte tuuriga. Nädalapikkune matk põlisrahvaste maal innustab Murrat ja ta kolme traumeeritud sõpra nägema uusi võimalusi, väljakutseid, tegema avastusi ja leidma lootust, naastes samal ajal esivanemate juurte juurde ja püüdes lahendada konflikti sõltlasest emaga. Tundlik, haarav, peen ja eksootiline film on nii nooremale publikule kui ka vanematele vaatajatele, kes soovivad kogeda aborigeenide filmikunsti haruldast paeluvat kalliskivi.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Jub Clerc
Stsenarist
Jub Clerc, Steve Rodgers
Osades
Shantae Barnes-Cowan, Mark Coles Smith, Ngaire Pigram, Carlos Sanson Jr, Pedrea Jackson, Mikayla Levy, Andrew Wallace, Tasma Walton
Produtsent
Liz Kearney
Operaator
Katie Milwright
Filmikunstnik
Emma Fletcher
Monteerija
Katie Flaxman
Heli
David Williams
Produktsioon
Arenamedia
Rahvusvaheline müük
Sphere Films International
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Teised festivalid
Melbourne, Toronto
Režissöör
Jub Clerc

Seansid

Vabaõhukino Raekoja plats
SeanssÜhe suve slaidid
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler