PÖFF : 2020 : BNFF

Erna on sõjas

Ingliskeelne pealkiri
Erna at War
Pealkirja originaal
Erna I Krig
Režissöör
Henrik Ruben Genz
Riik
Taani, Eesti, Belgia
Aasta
2020
Festival
Tartuff
Programm
Tartuffi Raekoja platsi filmiprogramm
Žanr
mängufilm

Filmi tegevus toimub 1918. aastal Jüütimaal, kus I maailmasõja lahinguteks värvatakse Saksa sõjaväkke ka Taani talumehi. Filmis kehastab Trine Dyrholm („Kuninglik afäär”) erakordset naist Ernat, kelle lihtsameelne poeg Kalle võetakse samuti sõtta. Meeleheitel ema kasutab juhust ja maskeerub meheks, et pojale järgneda ja teda kaitsta. Peagi leiab Erna end pikal ja kurnaval teekonnal läbi maailmasõja lahinguväljade.

See on liigutav lugu jõulisest naisest ja vankumatust emaarmastusest, mis ei luba oma last hätta jätta. „Erna on sõjas” võeti 2019. aasta augustis ja septembris Tartu filmifondi toel üles Tartus ja Tartumaal. Film osales PÖFFi võistlusprogrammis ja pälvis parima meesnäitleja auhinna (Ulrich Thomsen). See on teeneka Taani režissööri Henrik Ruben Genzi („Hiinamees”, „Jumala sõna”) üheksas pikk mängufilm.

NB! Film on osaliselt üles võetud Eestis.

PÖFF 2020, žürii auhind parimale meesnäitlejale – Ulrich Thomsen

Režissöör
Henrik Ruben Genz
Stsenarist
Bo Hr. Hansen, Henrik Ruben Genz
Osades
Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen, Anders W. Berthelsen, Sylvester Byder
Produtsent
Birgitte Hald, Nynne Selin Eidnes
Operaator
Jørgen Johansson
Monteerija
Anders Skov
Produktsioon
Nimbus Film, Nafta Films, Entre Chien et Loup
Kestus
Keel
taani, saksa
Režissöör
Henrik Ruben Genz

Henrik Ruben Genz (snd 1959) lõpetas 1995. a Taani Rahvusliku Filmikooli. Samal aastal pälvis tema „Ristteed“ Müncheni tudengifilmide festivalil parima filmi ja stsenaariumi auhinna. Genzi lühifilmidest on seni edukaim olnud „Vend, mu vennake“ (1998), mis tõi talle Oscari-nominatsiooni ja Berliini festivalil Klaaskaru. Genzi esimene täispikk mängufilm „Just nagu Hodder“ (2003) on võitnud preemiaid mitmel festivalil, sh Chicagos, Londonis, Poznanis ja Zlinis. Genzi järgmised filmid „Hiinamees“, „Hirmõnnelik“, „Satisfaktsioon 1720“ ja „Jumala sõna“ linastusid PÖFFil vastavalt 2006., 2008., 2016. ja 2017. aastal. „Erna on sõjas“ on Genzi kaheksas täispikk film.

Omveje (Cross Roads, 1995), Brormin bror (Theis and Nico, 1998), En som Hodder (Someone Like Hodder, 2003), Kinamand (Hiinamees, PÖFF 2005), Frygtelig lykkelig (Hirmõnnelik, PÖFF 2008), Undskyld jeg forstyrrer (Excuse Me, 2012), Good People (2014), Tordenskjold & Kold (Satisfaktsioon 1720, PÖFF 2016), Gud taler ud (Jumala sõna, PÖFF 2017), Erna i krig (Erna at War, 2020)

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga