Blue Bag Life

Ingliskeelne pealkiri
Blue Bag Life
Režissöör
Rebecca Lloyd-Evans, Lisa Selby, Alex Fry
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2022
Festival
18. Tartuff
Programm
Tartu Elektriteatri dokumentaalfilmid
Žanr
draama

Thessaloniki, Hainani ja Londoni võidufilm on rabav isiklik püüdlus leida kadunud kilde armsast, kuid ohtlikust elust narkouimas.

Neljast filmitegijast koosneva kollektiivi abil püüab Nottinghami kunstnik ja lektor Lisa Selby uurida lähemalt kalli võõrandunud ema elu, mis 2017. aastal lõppes. Lisa paljastab julgelt mälestuste, salvestuste, kirjutiste, mobiilivideote, fotode ja muljemaalide kaudu traumeerivat, ent võluvat minevikku. Ta ei nimeta heroiinisõltlasest Helenit kunagi emaks. Helen hülgas isekalt Lisa ja tema isa, kui Lisa oli alles laps. Lisa vältis narkootikumide ahvatlust ja püüab nüüd paljastada sõltuvuse olemust ning uurida erinevaid emaduse võimalusi.

Plahvatuslikult südantlõhestav ja resoneeriv teekond erineb kõigest, mida võite kogeda isegi väga otsekohestes dokumentaalfilmides. See on šokeeriv, ebameeldiv, sünge ja toores, kuid täis armastust, huumorit, lootust ja optimismi. Lisa ei kavatsenud seda filmi kunagi teha, kuigi ta aeg-ajalt midagi pildistas, pidevalt erinevaid hetki filmis ja salvestas vestlusi mitte ainult kummaliselt jumaldatud Heleniga (parem kui Madonna), vaid ka tema armastava diilerist kallima Elliotiga, kes jäi tugevatele narkootikumidele/alkoholile alla ja istub kuritegude eest kinni. Lisa hingelähedane materjal avaldati privaatsel Instagrami kontol Bluebaglife, mis on endiselt aktiivne.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Rebecca Lloyd-Evans, Lisa Selby, Alex Fry
Stsenarist
Josie Cole, Lisa Selby
Osades
Lisa Selby, Elliot Murawski
Produtsent
Natasha Dack Ojumu
Monteerija
Alex Fry, Rebecca Lloyd-Evans
Muusika
Astrid Sonne, Dana Wachs
Heli
Nas Parkash
Produktsioon
Tiger Lily Productions
Rahvusvaheline müük
Tiger Lily Productions
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Kinosaal Elektriteater, Tartu
SeanssBlue Bag Life
Seansi kestus
Treiler