Armastuse keerdkäigud

Ingliskeelne pealkiri
Passages
Režissöör
Ira Sachs
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2023
Festival
18. Tartuff
Programm
Raekoja platsi filmiprogramm

Veidralt kummaline seksikas armukolmnurk Pariisi ööklubis kolme kuuma Euroopa tähe Franz Rogowski („Suur vabadus“, „Valss vahekäikudes“), Ben Whishaw' („Särav täht“, „Homaar“, „Naised räägivad“) ja Adèle Exarchopoulosega („Sinine on kõige soojem värv“). Ameerika indie-režissöör Ira Sachs („Sinise nelikümmend varjundit“, „Ära kaota lootust“, „Armastus on kummaline“) läheb oma särava karjääri jooksul esimest korda Prantsusmaale, et uurida sallivust, truudust, armukadedust, flirtimist, lojaalsust, reetmist ja isegi valusat kättemaksu keerukates suhetes. Rasked armastuse õppetunnid on kummalised, kirglikud, julmad ja seeläbi liiga valusad.

„Ma seksisin naisega! Kas ma võin sulle sellest rääkida,“ tunnistab hajevil Saksa filmirežissöör Tomas oma hämmingus inglasest abikaasale Martinile. Eile õhtul tantsis ta kogemata sarmika kooliõpetaja Agathega ega arvanud, et üheöösuhtest saab tuline armulugu. Kaua kalliks peetud abielu on mandunud ja Tomas otsib naudingut Agathe erutavast embusest. Kuid siis avastab Martin tulised tunded hooliva kirjaniku vastu. See (kalkuleeritud?) samm paneb iseka Tomase oma valikuis kahtlema, mis süvendab vastuolulisi soove veelgi.

Pärast esilinastust Sundance'is on film linastunud Berliinis, Istanbulis, Sydneys, Chicagos, Cluj'is ja mujal. Temperamentses draamas on suurepärased osatäitmised ja nutikas lavastus jätab ruumi kujutlusvõimele, isiklikele tõlgendustele ja erinevatele tunnetele.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Ira Sachs
Stsenarist
Mauricio Zacharias, Ira Sachs
Osades
Franz Rogowski, Ben Whishaw, Adèle Exarchopoulos, Erwan Kepoa Falé, Arcadi Radeff, Léa Boublil, Théo Cholbi, William Nadylam, Tony Daoud, Sarah Lisbonis, Anton Salachas, Thibault Carterot
Produtsent
Saïd Ben Saïd, Michel Merkt
Operaator
Josée Deshaies
Filmikunstnik
Pascale Consigny
Monteerija
Sophie Reine
Produktsioon
SBS Productions
Rahvusvaheline müük
Kino Pavasaris
Kestus
Keel
inglise, prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
Berlin, Sundance
Režissöör
Ira Sachs

Seansid

Vabaõhukino Raekoja plats
SeanssArmastuse keerdkäigud
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler